کشور سازنده
Emmegi ایتالیا / Ciesse ایتالیا

اطلاعات کلی
کمپرسورهای هوای فشرده برای خنک کاری روغن و نیز هوای تولیدی نیاز به رادیاتور روغن (اویل کولر) و رادیاتور هوا (افتر کولر) دارد.
وظیفه رادیاتور در کمپرسور برای دو عمل اساسی یعنی خنک کردن هوا و خنک کردن روغن می باشد. دمای هوای فشرده شده براساس تئوری جنبشی مولکولی افزایش یافته ، همچنین روغن که برای روانکاری و خنکاری استفاده می شود افزایش دما داشته که می بایست خنک شود . این دو عمل یعنی خنک سازی هوا و خنک سازی روغن در رادیاتور به صورت همزمان انجام می پذیرد .

اینترکولر کمپرسور هوای فشرده
در گروهی از کمپرسور ها برای تولید فشار مورد نیاز از دو واحد هواساز که به صورتی سری (متوالی ) طراحی شده استفاده می شود. به عنوان مثال در واحد هواسازی اولbar ۵ هوا متراکم شده و بعد از خروج از واحد هواسازی دوم این تراکم به ۸bar می رسد. هوای متراکم شده از خروجی واحد هواساز اول دمایش افزایش یافته که نیاز است قبل از تراکم سازی مراحله دوم این دما کاهش یابد، اینترکولر این عمل را انجام می دهد.

افترکولر کمپرسور هوای فشرده
به اثر فشرده شدن هوا براساس تئوری مولکلولی هوا میزان دما افزایش یافته ، نیاز است دمای هوای متراکم شده پایین بیاید ، این عمل توسط رادیاتور که با عبور سیال از لوله های آن که از جنس آلومینیوم اسفنجی است و فن ، حرارت سیال را گرفته و دما پایین می یابد. چرخ دنده گیربکس کمپرسور چرخ دنده کمپرسور اسکرو باید از آلیاژ خاصی تراشیده شود و در قسمت سخت کاری بر روی آن آبکاری گردد تا بتواند در دمای بالا و سرعت بالا کار کند.