تجهیزات هوای فشرده-اطلس کپکو

چگونه می توان یک فیلتر داخلی برای سیستم هوای فشرده خود انتخاب کرد؟

 

انتخاب یک فیلتر داخلی هنر نیست اما درصورتی که ما سوال درستی نپرسیم یا پروسه فیلتراسیون را درست متوجه نشویم گیج کننده خواهد شد. قبل از اینکه پیشتر برویم بیایید یک گام به عقب برگردیم و یک ایده کلی در مورد فیلتراسیون و اینکه چرا فیلتراسیون نقش مهمی در سیستم هوای فشرده دارد بدست آوریم.

 

چرا به فیلتر نیاز داریم؟

 

انتخاب فیلتر برای خشک کردن هوای فشرده

وقتی دوست دارید که یک قهوه میل کنید طبیعی است که به نزدیکترین کافی شاپ بروید و یا از دستگاه قهوه ساز استفاده کنید، اما ما چیز بیشتری می خواهیم. مثالی که می خواهیم استفاده کنیم شامل استفاده از قهوه ساز و دانه های قهوه بو داده است. یکی از مهمترین موارد در تهیه یک فنجان قهوه در دستگاه های قهوه ساز استفاده از فیلتر مناسب برای جلوگیری از ورود ذرات و سایر باقی مانده های دانه قهوه به داخل قهوه است. همانطور که به نظر می رسد شاید این مساله ناچیز به نظر آید اما استفاده از فیلتر کاغذی نقشی حیاتی در تهیه قهوه ای را دارد که می توانید از آن لذت ببرید.

 

اگر سیستم هوای فشرده از یک قهوه ساز متفاوت است، اما سیستم هوای فشرده نیز به فیلتر نیاز دارد. همانطور که در مقالات گذشته آموخته ایم، هوای فشرده پر از ذرات معلق در هوا و بخارات روغن است (روغن تزریق شده در پیچ ها و پیستون ها) که هوای فشرده را آلوده می کند و می تواند به کاربران نهایی آن آسیب برساند (تجهیزاتی که از هوای فشرده استفاده می کنند).

 

قراردادن فیلتر درون خطی صحیح می تواند به شما در از بین بردن ذرات ناخواسته و همچنین ذرات معلق در هوا و بخارات کمک کند. مقدار فیلترها و انواع مورد نیاز به کیفیت هوای مورد استفاده شما در فرآیند بستگی دارد. بیایید نگاهی به انواع مختلف فیلترها و سوالاتی که در زمینه انتخاب فیلتر به ما کمک می کند، بیاندازیم.

 

هوای فشرده من چقدر باید تمیز باشد؟

 

تجهیزات هوای فشرده-پارسیس هوای باران

کیفیت هوای فشرده

برای اینکه بفهمید هوای شما چقدر تمیز است، باید برنامه و فرآیندی که از هوای فشرده استفاده می کند را شناسایی و ارزیابی کنید. همه برنامه ها و فرآیندهایی که از هوای فشرده استفاده می کنند، به همان سطح فیلتراسیون احتیاج ندارند، به همین دلیل داشتن این اطلاعات اولین قدم در انتخاب فیلتر صحیح است. هوای فشرده استفاده شده برای اهداف پنوماتیک، اغلب می تواند توسط یک فیلتر استاندارد ذرات خشک پشتیبانی شود که فیلتراسیون را تا 1 یا 0.01 میکرون ارتقا دهد. با این حال اگر فرآیند شما به تائید OSHA و حذف بخارات روغن نیاز دارد، یک فیلتر کربن فعال نیز بایستی مورد استفاده قرار گیرد تا از آلودگی ها و تاثیر آنها بر سیستم هوای فشرده جلوگیری کند. آلودگی های موجود در سیستم هوای فشرده می توانند از هوای محیطی که مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین از خود سیستم (کمپرسور) سرچشمه بگیرد. سه آلودگی اصلی در هوای فشرده وجود دارد: ذرات معلق، ذرات معلق در هوا و بخارات.

 

ذرات معلق:

ذرات موجود در سیستم هوای فشرده قطعات کوچکی از مواد جامد مانند گرد و غبار، خاک و یا گرده های موجود در هوای محیط و همچنین ذرات سست فلز است که می تواند رد اثر خوردگی لوله ها ایجاد گردیده باشد.
بسته به حساسیت کاربرد یا فرآیند شما، تماس با ذرات می تواند به محصول نهایی آسیب برساند. بنابراین باعث تاخیر در تولید و مسائل مربوط به کنترل کیفیت شود حتی نارضایتی مشتریان را نیز در پی داشته باشد.

 

آئروسل:

آئروسل از قطرات مایع کوچکی تشکیل شده است که می توان آن را در سیستم هوای فشرده یافت، به ویژه در مواردی که از کمپرسورهای تزریق روغن استفاده می کنند. آئروسل ها از مواد روان کننده ایجاد می شوند، در این حالت روغن استفاده شده در کمپرسور درصورت عدم استفاده صحیح می تواند برای محصولات و افراد مضر باشد.

 

بخارات:

در سیستم های هوای فشرده، بخارات از روان کننده ها و همچنین هر مایع دیگری که به گاز تبدیل شده است، تشکیل می شوند. این بخارها به منظور پاک شدن از سیستم به فیلتر فعال کربن نیاز دارند

اکنون که درک بهتری از آلاینده های فوق داریم، بیایید نگاهی بیندازیم که برای از بین بردن هریک از به چه روش فیلتراسیونی نیازمندیم.

 

حذف ذرات خشک

 

سه مکانیزم اصلی وجود دارد که در فیلترهای ذرات خشک برای حذف ذرات جامد از هر اندازه در هوای فشرده استفاده می شود.

 

تاثیر اینرسی:

تاثیر اینرسی فرآیندی است که ذرات بیش از حد سنگین با جریان هوای فشرده در محیط فیبر به دام می افتند. هرچه ذرات بزرگتر باشند، جداسازی آنها راحت تر خواهد بود.

 

رهگیری:

ذرات کوچکتر می توانند جریان هوا را دنبال کنند، اما اگر قطر ذره بزرگتر از شکاف های فیلتر باشد، توسط فیلتر گرفته می شود و باعث می شود ذرات بزرگتر راحت تر فیلتر شوند.

 

نفوذ:

انتشار وقتی اتفاق می افتد که ذرات کوچک به جای دنباله روی جریان هوای فشرده، در سطح محیط حرکت کاتوره ای داشته باشد. این مسیر حرکت نامنظم در اثر برخورد ذرات با سایر ذرات گاز ایجاد می شود، اتفاقی که حرکت براونی نامیده می شود. از آنجا که ذرات دارای دامنه حرکتی آزاد هستند می توانند آزادانه به اطراف حرکت کنند، در این حالت بسیار راحتر در فیلتر به دام می افتند و از جریان هوای فشرده خارج می شوند.از طریق انتشار جداسازی ذرات کوچکتر از جداسازی ذرات بزرگتر آسانتر است. این سه نیرو به کارآیی کلی فیلتر کمک می کند.

 

از بین بردن ذرات معلق در هوا و بخارات

 

برای از بین بردن ذرات معلق در هوا و بخار از دو نوع فیلتر استفاده می شود. فیلترهای ترکیبی برای از بین بردن مایعات و همچنین برخی از ذرات استفاده می شود، درحالی که فیلترهای بخار برای جذب و حذف بخارات از هوای فشرده استفاده می شود.

 

جمع کننده:

از فیلترهای جمع کننده برای از بین بردن ذرات معلق در هوا و ذرات استفاده می شود، اما این فیلترها در حذف بخارات موثر نیست. فرآیند ترکیب شامل جمع شدن قطرات کوچک مایع به منظور تشکیل قرات بزرگتر است. با افزایش اندازه قطرات، این قطرات به دام فیلتر رطوبتی می افتند و درنتیجه هوای فشرده تمیزتر و خشک ایجاد می شود.

 

جذب:

جذب یک فرآیند شیمیایی است که برای حذف روان کننده های گازی یا بخارات استفاده می شود. این فرآیند شامل پیوند بخارات با سطح محیط جاذب است که به دلیل سطح زیاد و جذب آن معمولا از فیلتر کربن فعال استفاده می شود. از آنجا که بخار روغن با گذشت زمان سطح کربن فعال را می پوشاند، تعویض آن قبل از اشباع کامل ضروری است. در غیر این صورت، این امر می تواند به نفوذ روغن به سیستم هوای فشرده منجر شود. همچنین استفاده از فیلتر گرد وغبار بعد از کربن فعال ضروری است، زیرا ممکن است ذرات کوچک کربن وارد جریان هوای فشرده شوند.

 

آیا فرآیند فیلتراسیون می تواند توسط روغن های روان کننده آسیب ببیند؟

 

برای ارزیابی آسیب احتمالی که روغن می تواند در سیستم هوای فشرده شما ایجاد کند، باید نیازهای اساسی صنعت یا تجهیزات خود را که از هوای فشرده استفاده می کنند، درک کنید. اگر صنعت شما دارای استانداردهای بهداشتی بالا است و یا تجهیزات شما با قرار گرفتن در معرض بخار روغن حساس هستند، استفاده از فیلتراسیون مناسب بسیار مهم است.

بیایید نگاهی دقیق تر به روان کننده ها بیندازیم و تاثیراتی را که آنها می توانند برا روی محصول نهایی داشته باشند بررسی کنیم.

مشابه ذرات معلق، روان کننده ها می توانند از هوای محیط و همچنین از طریق کمپرسور وارد سیستم هوای فشرده شما شوند. تجهیزات عملیاتی، مانند یک اگزوز موتور، هیدروکربن هایی مانند آئروسل های نفتی را در هوای محیط آزاد می کند، که می تواند کیفیت هوا را به خطر بیندازد و باعث خرابی تجهیزات شود. کمپرسورهای هوای فشرده نیز روان کننده هایی را در سیستم هوای فشرده آزاد می کنند و در نتیجه هزینه های نگهداری را افزایش می دهند. صنایعی مانند الکترونیک ونیمه هادی به ویژه صنایعی که ممکن است در معرض آلودگی روان کننده ها قرار گیرند و این امر موجب از بین رفتن یا آسیب محصول نهایی گردد و یا به دلیل کیفیت پایین محصول منجر به نارضایتی مشتری گردد، نیازمند استفاده از فیلترهایی هستند که این ذرات را از هوای فشرده حذف کند. فیلتراسیون ضعیف نیز اغلب منجر به خوردگی لوله هاف افزایش افت فشار و آسیب به تجهیزات می شود، در نتیجه در بلند مدت باعث خرابی و افزایش غیرمنتظره هزینه تعمیرات می گردد.

 

همچنین خوردگی باعث ایجاد ذرات اضافی در سیستم لوله کشی شده و منجر به اختلال در کار کمپرسور و مصرف انرژی بیشتر و حتی آسیب به قطعات کمپرسور می گردد.
هنگام اجرای کدهای سخت یا کلاس های خلوص ویژه، فیلتراسیون مناسب کلید دستیابی به نتایج مطلوب است. تها راه برای محافظت از محصول در برابر ذرات روغن ناخواسته در سیستم هوای فشرده، استفاده از کمپرسورهای بدون روغن است، زیرا این نوع فناوری خطر آلودگی را از بین می برد و در نتیجه هوای فشرده با کیفت بالا و تمیز ایجاد می کند.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *